Weganizm - spróbujesz?

Autorzy polskojęzycznych blogów wegańskich mogą przyłączać się do akcji promocji kuchni roślinnej Stowarzyszenia Empatia. Akcja nosi miano "Weganizm- spróbujesz?"

Jej celem jest rozpropagowanie wiedzy o pysznej i etycznej kuchni roślinnej, upowszechnianie wegańskich przepisów kulinarnych, pokazywanie  - dzięki blogom kulinarnym - że weganizm nie oznacza konieczności rezygnacji z ulubionych potraw kuchni tradycyjnej, ponieważ każdą :) potrawę da się smacznie zweganizować. Przegląd blogów wegańskich, zgormadzonych m.in. w ramach akcji Weganizm - spróbujesz?, powoduje początkowy szczękopad, bo łamie i obala wiele fałszywych prezekonań, m.in. że w  kuchni wegańskiej trzeba zrezygnować z wielu ulubionych dań.  Dzięki blogom wiem jak zrobić wegański majonez, jak używać w ciastach zastępniki jajek, jak zrobić wege  - burgery, nawet wegańskie bezy z siemienia, chlebki bez glutenu i jaj, galaretki bez żelatyny, słodkie ciasta bez cukru, jak zrobić roślinne "mleka" np. sojowe, ryżowe, migdałowe i dziesiątki innych odkryć, które odmieniły moje spojrzenie na gotowanie - a wszystko to pięknie obfotografowane, opisane, wytłumaczone... A jeśli zbraknie nam przez moment chęci na gotowanie, to na blogach dowiemy się gdzie smacznie i wegańsko zjeść w naszym mieście, a jeśli w nim jeszcze ;) nie ma wegańskiej jadłodajni, to jakie produkty gotowe i w 100% wegańskie kupić w polskich sklepach (stacjonarnych i internetowch).


Program ten, gromadząc blogi wegańskie pomaga poszerzać wiedzę o dobrze zbilansowanej diecie wegańskiej, ponieważ na blogach pojawia się  wiele informacji o właściwym komponowaniu posiłków i upewnia, że dobrze zbilansowana dieta wegańska - odpowiednio suplementowana wit B12 - jest zdrowa i optymalna dla człowieka, by nie przyczyniać się dłużej do cierpienia istot innych gatunków i związanej z chowem wielkoprzemysłowym, dewastacji środowiska.

Ponadto pomaga i inspiruje, gdy braknie nam pomysłów na codzienne śniadania/obiady/kolacje/desery itd.
Na blogach można znaleźć także aktualne informacje o prowadzonych warsztatach kuchni wegańskiej.
 Często pojawiają się na blogach akcje tematyczne np. Wegańskie Święta i inne związane z praktyką kuchni sezonowej i lokalnej.

Cieszę się, że mój skromny blog o tym, jak uczę się wegańskiej kuchni, został przyjety do Programu Weganizm- spróbujesz?, i że mogę dołączyć się do promocji wegańskiej kuchni i dzielić z innymi radościami gotowania i wypróbowywania tych niesamowitych przepisów.

Przegląd wegańskich blogów kulinarnych programu Empatii


pozdrawiam
zou woodwalker


Komentarze